Oameni buni,in sensul de oameni care participati la referendum ori nu,Radu,de la Traffic Band se carabaneste printre gali,in Franta mai precis si cu ocazia asta ne lasa singuri printre romani.Care sunt talentati,daaaar,nu la fel de talentati ca si Radu,drept urmare,va asteptam sa vedeti pentru ultima data in Bodeguitta un talent care va muri speranta!
P.S.
Dupa ce va lua tzeapa prin cafenelele din Paris,Radu se va intoarce,....in Germania,se canta si acolo!!!
Locul unde pot abera in liniste,facandu-va,involuntar,si pe voi sa alunecati in imaginar...,intr-o lume in care viata ar trebui sa insemne si altceva decat o goana continua dupa resurse,..da,ar trebui sa mai insemne si goana dupa bere cu tequila!Daca tot cititi prostiile mele atunci sa va doara si capul!
joi, 26 iulie 2012
joi, 19 iulie 2012
marți, 17 iulie 2012
miercuri, 11 iulie 2012
Secret love
Toti iubim ceva ori pe cineva in secret,...unii banii,altii notorietatea,cei mai multi se iubesc pe ei insisi,ceilalti cate o femeie ,sau,poate,o alta femeie....:)
luni, 9 iulie 2012
Graba strica treaba?
Dupa evolutia politica de saptamana trecuta,sustinatorii vechii "puteri" PDL in frunte cu baselu aduc ca argument principal in lupta pentru recastigarea unor pozitii obtinute,in mare parte,in acelasi mod, "graba"!!Graba, oameni buni,graba cu care s-au desfasurat schimbarile de presedinti de camera si senat si graba cu care a fost suspendat baselu.Ca un argument,foarte nostim dealtfel,si-au adus aminte ca la prima suspendare a fost nevoie de 59 de zile pentru a o pune in practica.Trecand peste faptul ca prima grija a lui baselu si a argatilor sai,inca de la primul mandat,a fost sa-i schimbe pe toti cei ce nu erau din "famiglia" sa,si nu trebuie sa uitam ca totul a inceput inca din 2005 cand a incercat sa-si schimbe cel mai apropiat aliat-Calin Popescu Tariceanu-acestia se plang,in realitate,de faptul ca ei nu au reusit schimbarile ce i-au propulsat in fruntea tuturor institutiilor statului decat dupa o lupta de gherila ce a durat peste 2 ani si numai dupa cooptarea unor gramezi de tradatori din celelalte partide,parlamentari ce la vremea respectiva erau niste tradatori onorabili pe cand acum sunt niste tradatori execrabili.
In esenta oamenii astia isi ascund lipsa de eficienta in acapararea puterii totale in stat acuzand eficienta extrema a adversarilor.Curat murdar nene Iancule!!!
Asa ca la intrebarea din titlu putem spune astfel:Graba strica treaba?Nu,pune "treaba"(lucrurile)pe fagasul ei firesc!!
In esenta oamenii astia isi ascund lipsa de eficienta in acapararea puterii totale in stat acuzand eficienta extrema a adversarilor.Curat murdar nene Iancule!!!
Asa ca la intrebarea din titlu putem spune astfel:Graba strica treaba?Nu,pune "treaba"(lucrurile)pe fagasul ei firesc!!
duminică, 8 iulie 2012
Primul sondaj dupa suspendarea lui baselu
Imas a facut primul sondaj in privinta demiterii lui baselu:
79,8% rata de participare la vot.
64,3% voturi pentru demitere.
27,4% voturi impotriva demiterii.
8,3% nehotarati.
Libertate pentru nas!!!
79,8% rata de participare la vot.
64,3% voturi pentru demitere.
27,4% voturi impotriva demiterii.
8,3% nehotarati.
Libertate pentru nas!!!
duminică, 1 iulie 2012
miercuri, 27 iunie 2012
luni, 28 mai 2012
Serviti va rog!
Foamea e mare,intradevar,si sunt multe guri de hranit,dar cand ai imaginatie,ori pur si simplu esti nesanatos,ca nu pot spune bolnav tocmai eu,totul e la indemana ta..:))
dezbrăcat iubita măr gură interzis minorilor | Cancan
dezbrăcat iubita măr gură interzis minorilor | Cancan
marți, 22 mai 2012
sâmbătă, 19 mai 2012
marți, 8 mai 2012
Politica:curva sau arta?
Murphy zice ca e arta:"Politica este arta de a obtine voturi de la saraci si fonduri electorale de la bogati,promitandu-le unora protectia fata de ceilalti".
Irinel Columbeanu,candidat la primaria Bucuresti,spune ca s-a insurat de curand cu o curva.
Irinel Columbeanu,candidat la primaria Bucuresti,spune ca s-a insurat de curand cu o curva.
duminică, 6 mai 2012
Limba de lemn.
Am citit mai devreme pe fluxul agentiilor de presa despre discursul,inca,presedintelui Basescu tinut azi dupa masa si in care a batut campii cu gratie despre toate cele si mai ales despre cum e el implicat incontinuare in deciziile majore privind guvernarea tarii.Ei bine opinia mea e ca Baselu incepe sa devina penibil daca nu cumva patetic chiar.Sa vorbesti in zilele astea,in care toate parghiile bugetare ti-au fost luate din mainile "oamenilor presedintelui",despre "rezervoare de bani",despre modul cum vor fi platite diferite drepturi banesti unor categorii de dependenti de stat,sa te pronunti in privinta unor privatizari ce vor avea loc in urmatoarele cateva luni si asupra destinatiei banilor din aceste viitoare privatizari,sa bati apa in piua despre o viitoare lege a sanatatii si multe,multe, altele e o dovada ca omul e dus de limba la vale.Dupa ce ani de zile in care a fost obisnuit sa il trimita pe Boc dupa Chivas ca sa aiba el timp sa mai emita niste truisme,Baselu a ajuns sa traiasca intr-o lume a lui,in care nimeni nu ii discuta deciziile ori cugetarile si din care nu poate si nu vrea sa iasa,preferand sa traiasca cu iluzia ca e un om providential,de la care toata suflarea asteapta sa arate directia de urmat.Si nici nu ar avea cum,inconjurat de oameni precum cei din jurul sau,Ungureanu mai nou(aveam o impresie oarecum neutra despre concitadinul nostru,neutra spre favorabila,pana de curand),premierul demis,care,la randul sau,i-a lasat lui Ponta o lista cu viitoarele intalniri pe care i le "programase",fapt dea dreptul hilar!!!
vineri, 27 aprilie 2012
Iubesc tradarea dar ii urasc pe tradatori!
In ultima vreme o hemoragie de "cadre" de partid,de la cele de la baza partidului,lipitorii de afise,consileri locali din comune,orase,judete,primari ori presedinti de consilii judetene si mergand pana la parlamentari si fosti ministri in cabinetele Boc asalteaza opozitia actuala,formata pe scheletul PSD-PNL,in cautare de salvare ori de un loc caldut pentru urmatorii ani,ori,cei mai putini dintre ei,satui de modul de face politica,ori de a se comporta,pur si simplu,cu oamenii din jurul lui, Traian Basescu si jucaria sa favorita-PDL.
Opozitia i-a primit cu bratele deschise pe toti,unii dintre ei nu au facut decat sa revina dupa ce fugisera in barca puterii dupa 2009,gandindu-se ca astfel vor reusi in sfarsit sa-l mazileasca pe mariner.Dar....,da,in mintea mea exista un mare dar,daca aceasta nu este decat ultima mare lovitura a lui Traian Basescu,daca nu cumva toti acesti voiajori au plecat din barca ce ia apa serios,a PDL-ului, nu alungati de cine stie ce cauze mai marunte ori mai nobile ci au fost infiltrati de Base,un combinagiu de mare caracter si de mare eficienta in acelasi timp,pentru a subrezi barca opozitiei si pentru ca,la momentul potrivit,alegerile din noiembrie,sa se intoarca inapoi in PDL,lasand USL-ul fara acel atat de necesar 50%+1 vot,cu care ar reusi sa il oblige pe mariner sa predea puterea.Eu cred ca Traian Basescu in ciuda tuturor fumigenelor pe care le arunca in privinta desemnarii viitorului guvern,jongland cu litera si spiritul constitutiei ori de cate ori a fost nevoie stie ca PDL-ul e condamnat si ca doar o mana serioasa de tradatori din PSD si PNL,asa cum s-a intamplat si in 2009 il poate mentine la putere pe el si PDL-ul renascut si improspatat cu noii tradatori de serviciu.
Opozitia i-a primit cu bratele deschise pe toti,unii dintre ei nu au facut decat sa revina dupa ce fugisera in barca puterii dupa 2009,gandindu-se ca astfel vor reusi in sfarsit sa-l mazileasca pe mariner.Dar....,da,in mintea mea exista un mare dar,daca aceasta nu este decat ultima mare lovitura a lui Traian Basescu,daca nu cumva toti acesti voiajori au plecat din barca ce ia apa serios,a PDL-ului, nu alungati de cine stie ce cauze mai marunte ori mai nobile ci au fost infiltrati de Base,un combinagiu de mare caracter si de mare eficienta in acelasi timp,pentru a subrezi barca opozitiei si pentru ca,la momentul potrivit,alegerile din noiembrie,sa se intoarca inapoi in PDL,lasand USL-ul fara acel atat de necesar 50%+1 vot,cu care ar reusi sa il oblige pe mariner sa predea puterea.Eu cred ca Traian Basescu in ciuda tuturor fumigenelor pe care le arunca in privinta desemnarii viitorului guvern,jongland cu litera si spiritul constitutiei ori de cate ori a fost nevoie stie ca PDL-ul e condamnat si ca doar o mana serioasa de tradatori din PSD si PNL,asa cum s-a intamplat si in 2009 il poate mentine la putere pe el si PDL-ul renascut si improspatat cu noii tradatori de serviciu.
joi, 19 aprilie 2012
Am doua vesti pentru voi!
Una buna,una prosta:
Chuck Norris a murit!Si asta ar fi vestea proasta.Vestea buna e ca azi se simte un pic mai bine!!!
Chuck Norris a murit!Si asta ar fi vestea proasta.Vestea buna e ca azi se simte un pic mai bine!!!
marți, 17 aprilie 2012
Ce isi doresc iesencele:barbat bine dotat cu bani si vila!!!
In avalansa de stiri despre achitarea nevinovatului de serviciu,Gigi Becali,eram gata sa ratez ceva cu mult mai important si anume,o partida de viitor si nu una oarecare ci una chiar din Iasi,desteapta,frumoasa si devreme acasa,ceea ce nu'i deloc de neglijat!
In ajutorul meu,si sunt convins ca nu sunt singurul ce statea ca pe ace, a venit obsedatul de scarbiciu de la bzi.ro care aproape ca m-a facut fericit scriind un articol,dupa cateva interviuri esentiale cu frumusetile Iasiului,din care reiese ca fetele noastre,sau,ma rog,cele mai frumoase dintre ele-si ezact astea ne intereseaza,numai ele ne merita-stiu perfect ce vor de la viata:nimic mai putin decat barbatul ideal!!!Cum anume trebuie sa fie acesta???Trebuie sa arate firesc,binenteles,adica sa fie plin de bani,sa aiba un corp de invidiat,un caracter puternic si sa le satisfaca din punct de vedere secsual.Luandu-si inima in dinti,una din frumusetile rapitoare ale orasului,Alexandra pre numele ei din ziar,a lamurit problema:"Barbatul ideal trebuie,in primul rand,sa aiba bani,sa aiba o masina frumoasa,de preferat un Mercedes decapotabil,o vila cu piscina si sa-si permita sa ma duca in locuri in care eu nu-mi permit,adica de-astea,exotice.Ca fizic trebuie sa fie inalt 1,85 chiar 1,90,sa fie slab dar cu muschi,sa fie brunet cu ochi albastri,sa ma duca la evenimente la care participa numai persoane importante si unde pot sa-mi extind orizonturile si sa cunosc lume noua.De asemmenea intr-o relatie secsul este important iar marimea chiar conteaza ...."si a continuat pe aceiasi linie pana si-a pierdut firul ideii.
Frumos,imi place de ea si simt ca si voua.Mai mult decat atat m-am regasit pe deplin in tot ceea ce-si doreste ea de la barbatul ideal.M-am regasit atat de bine incat mi-a crescut respectul de sine si simt ca o sa-mi pot reface viata.E adevarat ca,poate,unele din definitiile ei nu ma descriu intocmai,de pilda,nu sunt atat de potent pe cat se vorbeste iar in privinta marimii ar fi multi cm de adaugat dar in compesatie am disfunctie erectila,ceea ce nu e tocmai putin.Ar mai fi si faptul ca nu am piscina dar,spuneti si voi,daca nu ai vila unde sa tii piscina??Simt ca pretentia asta e un pic deplasata!Si apoi,de ce neaparat Mercedes decapotabil,ce au fetele astea cu cei ce au Porsche decapotabil(nu ca as avea,dar stiu pe cineva care are si la rigoare il pot pandi cand intra in casa si imediat fac niste poze cu masina lui),ori,ma rog,biciclete decapotabile??De ce isi ingusteaza atat de tare orizontul??E plin orasul de barbati ideali cu biciclete decapotabile,..nici nu stie ce pierde!Opinia mea!!In privinta conformatiei fizice aici parca m-a descris dintr-o poza:inalt,slab..,eu sunt,jur,cand eram in liceu porecla mea era "Grisina",..niciodata nu vei gasi pe cineva mai slab decat mine si daca ma gandesc bine,e posibil sa am si niste muschi,halbele alea nu se ridica singure la gura,asa sa stii.Cat despre destinatii exotice,nu trece saptamana sa nu trec prin Letcani ori Podul Iloaiei,drumul spre Germania,dealtfel.Despre petrecerile la care particip,ce pot sa spun,daca nu ai un master,un doctorat ori macar un stand la Siraj,nu ai ce cauta la petrecerile mele asa ca,dragele mele,dupa cum vedeti sunt unul din putinii barbati ideali disponibili si nu stiu pentru cat timp,grabiti-va,pana nu raman si fara lentilele de contact de un albastru ideal.
In ajutorul meu,si sunt convins ca nu sunt singurul ce statea ca pe ace, a venit obsedatul de scarbiciu de la bzi.ro care aproape ca m-a facut fericit scriind un articol,dupa cateva interviuri esentiale cu frumusetile Iasiului,din care reiese ca fetele noastre,sau,ma rog,cele mai frumoase dintre ele-si ezact astea ne intereseaza,numai ele ne merita-stiu perfect ce vor de la viata:nimic mai putin decat barbatul ideal!!!Cum anume trebuie sa fie acesta???Trebuie sa arate firesc,binenteles,adica sa fie plin de bani,sa aiba un corp de invidiat,un caracter puternic si sa le satisfaca din punct de vedere secsual.Luandu-si inima in dinti,una din frumusetile rapitoare ale orasului,Alexandra pre numele ei din ziar,a lamurit problema:"Barbatul ideal trebuie,in primul rand,sa aiba bani,sa aiba o masina frumoasa,de preferat un Mercedes decapotabil,o vila cu piscina si sa-si permita sa ma duca in locuri in care eu nu-mi permit,adica de-astea,exotice.Ca fizic trebuie sa fie inalt 1,85 chiar 1,90,sa fie slab dar cu muschi,sa fie brunet cu ochi albastri,sa ma duca la evenimente la care participa numai persoane importante si unde pot sa-mi extind orizonturile si sa cunosc lume noua.De asemmenea intr-o relatie secsul este important iar marimea chiar conteaza ...."si a continuat pe aceiasi linie pana si-a pierdut firul ideii.
Frumos,imi place de ea si simt ca si voua.Mai mult decat atat m-am regasit pe deplin in tot ceea ce-si doreste ea de la barbatul ideal.M-am regasit atat de bine incat mi-a crescut respectul de sine si simt ca o sa-mi pot reface viata.E adevarat ca,poate,unele din definitiile ei nu ma descriu intocmai,de pilda,nu sunt atat de potent pe cat se vorbeste iar in privinta marimii ar fi multi cm de adaugat dar in compesatie am disfunctie erectila,ceea ce nu e tocmai putin.Ar mai fi si faptul ca nu am piscina dar,spuneti si voi,daca nu ai vila unde sa tii piscina??Simt ca pretentia asta e un pic deplasata!Si apoi,de ce neaparat Mercedes decapotabil,ce au fetele astea cu cei ce au Porsche decapotabil(nu ca as avea,dar stiu pe cineva care are si la rigoare il pot pandi cand intra in casa si imediat fac niste poze cu masina lui),ori,ma rog,biciclete decapotabile??De ce isi ingusteaza atat de tare orizontul??E plin orasul de barbati ideali cu biciclete decapotabile,..nici nu stie ce pierde!Opinia mea!!In privinta conformatiei fizice aici parca m-a descris dintr-o poza:inalt,slab..,eu sunt,jur,cand eram in liceu porecla mea era "Grisina",..niciodata nu vei gasi pe cineva mai slab decat mine si daca ma gandesc bine,e posibil sa am si niste muschi,halbele alea nu se ridica singure la gura,asa sa stii.Cat despre destinatii exotice,nu trece saptamana sa nu trec prin Letcani ori Podul Iloaiei,drumul spre Germania,dealtfel.Despre petrecerile la care particip,ce pot sa spun,daca nu ai un master,un doctorat ori macar un stand la Siraj,nu ai ce cauta la petrecerile mele asa ca,dragele mele,dupa cum vedeti sunt unul din putinii barbati ideali disponibili si nu stiu pentru cat timp,grabiti-va,pana nu raman si fara lentilele de contact de un albastru ideal.
luni, 16 aprilie 2012
Fie ca să avem lumină în sufleturi! - Catavencii
Sunt convins ca nu sunt singurul care primeste sms-uri "originale" de sarbautori si sunt convins ca nu sunt singurul ce se amuza de "efortul" depus de emitenti,dar oricat sunt de originali nici unul nu o sa o bata pe Eba,ori,ma rog,pe Eba!:D
Fie ca să avem lumină în sufleturi! - Catavencii
Fie ca să avem lumină în sufleturi! - Catavencii
sâmbătă, 14 aprilie 2012
Abonați-vă la:
Postări (Atom)