Mai precis,chelia anului!
Cum a fost făcută fotografia anului în România - Gandul
Locul unde pot abera in liniste,facandu-va,involuntar,si pe voi sa alunecati in imaginar...,intr-o lume in care viata ar trebui sa insemne si altceva decat o goana continua dupa resurse,..da,ar trebui sa mai insemne si goana dupa bere cu tequila!Daca tot cititi prostiile mele atunci sa va doara si capul!
luni, 31 octombrie 2011
duminică, 30 octombrie 2011
Omul cat traieste greseste!
Spun om desi e vorba de niste golani, melitieni,secsi braileanca,Oana Zavoranu,un hot si o violatoare,spun om pentru ca nu vreau sa fiu acuzat,pe nedrept,de discriminare si sa va lamuresc imediat.
Secsi braileanca,o onorabila femeie de afaceri ce activeaza in domeniul vanzarii si cumpararii de carne,s-a declarat oripilata de reactia militienilor,chemati de ea in toiul noptii,care au facut-o curva si i-au cerut sa nu ii mai deranjeze cand anumiti clienti, nemultumiti de livrarile facute,s-au gasit sa protesteze la usa ei:"..au venit 2 politisti si au stat la taclale cu barbatii ce au incercat sa intre peste mine in casa,.....politistii mi-au zis sa nu-i mai deranjez,ca tot orasul stie ca sunt o curva si sigur mi-am tras-o si cu baietii astia!O sa depun plangere impotriva lor.Chiar daca sunt o curva am si eu drepturi,ca orice cetatean!"
Ce viata nedreapta,nu te mai poti nici macar prostitua in liniste in tara ta!Despre asta poate depune marturie si Oana Zavoranu,care povesteste cum era cat pe ce sa fie violata de batranul in a carui apartament locuia:.."m-a tras de sutien si de chiloti" s-a lamentat querida,in timp ce batranul acuzat s-a multumit sa declare:"...m-am dus sa imi cer chiria neplatita de luni bune si m-a muscat de deget iar eu am apucat-o de par"
Nici nu stii pe cine sa crezi si la urma urmei nici nu conteaza prea mult,Oana Zavoranu si secsi braileanca ar putea oricand sa ii pedepseasca pe ticalosi asa cum a fost pedepsit Victor Jasinski,un rus intrat prin efractie intr-un salon de infrumusetare din Rusia,care,prins de propietareasa,posesoare de centura neagra(un avantaj si a celor de mai sus,obisnuite cu soseaua de centura) ,a fost legat,dopat cu Viagra si violat 3 zile la rand.Asa ii trebuie,bine i-a facut,sa se invete minte,talharul!!!!
joi, 27 octombrie 2011
miercuri, 26 octombrie 2011
Sunt barbatii niste magari?
Dintotdeauna am sustinut ca afirmatia e o facatura,ca sa nu mai spun ca e dea dreptul discriminatorie la adresa porcilor,magari suntem doar in imaginatia unor femei preocupate sa isi ascunda adevarata natura.Vei spune ca e o afirmatie hazardata,dar nu,eu nu fac niciodata afirmatii lipsite de temei si iata dovada:Un barbat din Zimbabwe pe nume Moyo,care facea secs cu un magar,a fost arestat pe nedrept de niste politisti rau intentionati.Omul s-a aparat,cu argumente foarte solide,in opinia mea,afirmand urmatoarele:"Am luat o prostituata de pe strada,i-am dat 20 de dolari si am inceput sa fac secs cu ea.Apoi femeia s-a transformat intr-un magar.Sigur e vorba de ceva necurat!"
Sunt convins ca avea dreptate,cu atat mai mult cu cat nu s-a spus ca politistii ce l-au arestat erau de fapt niste politiste,preocupate sa musamalizeze zguduitorul adevar!
Opsesion!
Am umblat aiurea,sau, cum i-ar placea lu' nea Nelu sa spuna,am facut kilometri!!Cateva mii ca sa fiu foarte precis,in sensu' de exact.Dar nu neaparat despre asta e vorba ci despre melodia atasata care tinde sa devina obsedanta dupa ce am ascultat-o de 12 ori in ultimile doua zile din care doar ieri,pe parcursul a 1137 de km,de 8 ori!!
Poftim,sa va obsedeze si pe voi!
joi, 20 octombrie 2011
Femeilor le plac barbatii cu (c)oaie!
Femeile se dau in vant dupa asa zisii barbati periculosi,duri,descurcareti,nepunand foarte mare pret pe calitatile interioare,ce mai,le plac barbatii cu coaie!La randul lor tinerii, in cautare de modele de reusita in viata,vor sa ajunga tot niste barbati cu coaie,sa fie si ei cautati,la randul lor, de fatuci disponibile,nu doar coiosii de dinaintea lor.Dar oare ar mai dori oare daca l-ar vedea pe tipul asta????
Chinul unui barbat din America. Are testicule de 45 kg | Cancan
Chinul unui barbat din America. Are testicule de 45 kg | Cancan
miercuri, 19 octombrie 2011
marți, 18 octombrie 2011
Traf(f)ic in Bodeguitta?
luni, 17 octombrie 2011
"Cine se bucura de raul lui Huidu?"
E un titlu din Click si e de actualitate.Si din pacate sunt o groaza de oameni in categoria asta,cei mai multi complexati de lipsa capacitatii de reactie adecvate la umorul "carcotasului,de cele mai multe ori agreabil si doar adesea grobian. E interesant de remarcat ca,totusi,Mihai Gainusa,autorul celor mai multe si mai spumoase pamflete din emisiunea lor,este ocolit de reactiile agresive,desi face acelasi lucru ca si Huidu,la adresa acestuia din urma,cel mai probabil pentru ca in tonul sau,oricat de acide ar fi observatiile pe care le face,nu se simte urma de agresivitate ceea ce nu se poate spune despre Serban Huidu.Din multele reactii starnite de nenorocirea provocata acelor oameni nevinovati,familiei lui si siesi insel, am sa o redau pe singura care mi se pare corecta,fara sa ma fac nici partizanul nici detractorul ei.
Cititi:.."Daca eroul zilei de azi s-ar fi numit oricum altfel,stirea ar fi sunat cam asa:Un smecher cu jeep de 100.000 de euro a apasat cu inconstienta pedala de acceleratie,a intrat pe contrasens si a produs un carnagiu pe sosea.El a strivit doi oameni nevinovati care circulau regulamentar si a trimis altii "n" in spital.Procurorii au considerat.........ca nu reprezinta pericol social si poate fi cercetat in stare de libertate.
P.S. Poate isi aminteste cineva de ce tratament a avut, pe considerente de bani vs. moralitate ,sotia lui Adrian Paunescu(autoarea unui accident cumplit in care a murit toata familia unei fetite)"
Comentariul a fost postat de Victor Ciutacu,un "neprieten" a lui Huidu dar mi se pare cel mai pertinent dintre toate cele ce il plang,il deplang,il acuza,il injura ori ii iau apararea "carcotasului"!
duminică, 16 octombrie 2011
Avem un american mort,cum procedam?
Pai,fireste,ne dam de ceasul mortii sa-i aflam ucigasul si daca unul e prea putin ca sa astampere pofta de adevar si justitie a oficialitatilor si reprezentatilor media din SUA atunci chemam la audieri 60 de oameni "obisnuiti" si ne pregatim sa-i bagam la racoare si pe medicii care ar fi putut, ori nu,sa il salveze.
Ar fi laudabil efortul justitiarilor romani daca acest efort nu ar fi fost impus de Baselu,prin vocea mim-ului sau,premierul Boc,mim ce a cerut martial ca sa se faca dreptate si cat mai repede,indiferent de culoarea politica a celor implicati.Si oamenii trag tare sa afle cine l-a casapit pe bietul nenorocit(nenorocit=om lipsit de noroc) american Chauncey Hardy,un mic infractor in devenire,cum singur a recunoscut,fugit la timp din ghetourile americane pentru a performa in ghetourile romanesti.
Antiteza:
Pe 4 decembrie se implinesc 7 ani de la moartea lui Teo Peter,muzician roman,casapit in taxiul ce il cara prin Bucuresti de catre sergentul american Cristopher R Vangoethem,baut binisor in prealabil si grabit ,prea grabit ca sa mai opreasca la culoarea rosie a semaforului.Autoritatile americane s-au miscat la fel de repede ca ale noastre numai ca in sens invers.Sergentul a fost imediat expediat in SUA, tribunalul militar din Virginia s-a pus serios pe treaba iar ambasadorul SUA in Romania a promis celeritate si aplicarea unei justitii echidistante si fara compromisuri.Si s-au tinut de cuvant:la 1 an,o luna si 27 de zile tribunalul a emis sentinta,dupa cum urmeaza:
Il gaseste VINOVAT pe militar,doar ca il gaseste vinovat de adulter,declaratii oficiale false in fata anchetatorilor si de obstructionarea justitiei si il condamna,cu severitate, la o mustrare scrisa.Cat despre moartea lui Teo Peter,ei bine,la fel de firesc,il achita!!!
Reactia lui Baselu? Zambiti,nu??Eu asta fac,Teo nu era din patria Licuriciului American,Hardy este!!!
sâmbătă, 15 octombrie 2011
In mintea lui Base:despre homosecsuali!
..."in 2004 eram de parere ca 20% dintre romani sunt homosecsuali.M-a corectat Lazaroiu si acum stiu ca,de fapt,sunt 40% fiindca trebuie sa-i luam in calcul si pe partenerii lor!" :D
vineri, 14 octombrie 2011
joi, 13 octombrie 2011
Descoperiti noi talente,sambata in Bodeguitta!
Emil Boc in vizita la Nokia!
Autoritar cum il stim, ardeleanul prim ministru Emil Boc,auzind de planurile fabricii finlandeze, s-a deplasat la Cluj,i-a convocat la prefectura,i-a privit sfidator in ochi si aruncandu-se in genunchi i-a intrebat:No kia'r pleci???
miercuri, 12 octombrie 2011
Partidul Brunetelor, Partidul Fotomodelelor si Alba ca Zapada!
Sebastian Lazaroiu,fost" consigliere" prezidential,ministru al muncii si in tot acest timp si strateg PDL-ist,a aruncat, cu ceva vreme in urma, pe piata informatia ca se pregateste aparitia unui nou partid ce va culege tot ce e mai nobil ,curat,idealist si mai neintinat din lumea politica ori din organizatiile civice,partid menit a-l face pe presedintele Baselu sa ramana vesnic la putere,pentru a reforma tara,fireste,chiar daca prin interpusi,sesizand domnia sa ca PDL-ul nu e deloc mai prejos, in a-si aservi bugetul statului,decat PSD-ul si ca e deja o carte moarta la viitoarele alegeri. Buuun,adica bun plan.Partidul denumit sugestiv Alba ca Zapada ar fi trebuit deja sa se cuaguleze si o vreme ne-am mirat de lentoarea cu care se intampla totul,apoi fiica cea mare a presedintelui a inregistrat la OSIM numele de "Miscarea populara" si am crezut ca asta va fi noul partid cu nume cu tot.Dar astazi am dovada ca de fapt Baselu a tras iar cu fumigene in populatie,lasand opozitia sa se canalizeze asupra presupusului nou partid in timp ce adevaratul nou partid se inchega sub ochii nostri!!!
Maiastra lovitura,dibaci carmaciul,as putea spune si cum sa nu spun cand o informatie aparent banala a fost aceea care mi-a trezit ratiunea.Alba ca Zapada exista si se intareste pe zi ce trece prin fuziunea cu Partidul Brunetelor,lansat de doua fufe,Roxana Marinescu si Andreea Podarescu,doua demne reprezentante a rubricii "vremea pe dezbracate" de prin presa romaneasca,pe de o parte si prin absorbtia cu Partidul Fotomodelelor,prezidat de o fufa cu staif,Sanziana Buruiana pre numele ei!Intentiile lor devin limpezi si pentru cei mai orbi dintre analisti in momentul in care peroreaza astfel:.."...Elena Basescu a fost o sursa de inspiratie pentru noi.Ne-am gandit,astfel,sa le aratam tuturor ca sutem bune si in politica nu doar pe podiumul de prezentare de lenjerie intima,asa a luat nastere partidul nostru.Vrem sa dezvoltam o adevarata grupare care sa le ofere brunetelor o serie de facilitati pe mai multe planuri" Si pentru ca un partid e cu atat mai puternic cu cat se adreseaza mai multor categorii de oameni,au continuat: "...primim si blonde si roscate,trebuie doar sa-si schimbe culoarea parului"...,aratand prin aceasta ca sunt un partid extrem de tolerant ba chiar european...
Mai mult decat atat,Baselu,prin Lazaroiu a aratat ca Romania ar avea nevoie nu doar de un nou partid ci si de un presedinte de factura lui Margaret Thatcher ori Angela Merkel si pe cale de consecinta Alba ca Zapada,partidul curat s-a si executat livrandu-i catindatul perfect,Sanziana Buruiana aratandu-se pregatita sa duca povara ce o va pune pe umerii ei mentorul Baselu,devenind viitorul presedinte:"..vreau sa candidez la presedintie.Trebuie sa avem aspiratii inalte!"
Saraca Udrea,cred ca se zvarcoleste in Plescoi,dar putin ne intereseaza,important e interesul superior,de partid si de stat.
Nu ne ramane decat sa ne bucuram de inoirea clasei politice si sa speram ca Sanziana Buruiana nu incurca candidatura cu candidoza!
marți, 11 octombrie 2011
Valori si alte unitati de masura!
E doar un post scriptum si vine sa-mi intareasca asertiunea anterioara:Ne batem joc,oameni buni,ne batem joc!!!Valorile nu ne iarta,generatiile viitoare vor arunca la cosul de gunoi al istoriei perioada in care traim,denumind-o, pe drept cuvant,revolutia inculturii.Pai e posibil asa ceva???Simona Sensual a fost condamnata la 3 luni de puscarie!!!!!Strigator la cer!!Si pentru ce, doar pentru ca e o femeie celebra??La valoareaa ei doar 3 luni o vor face de ras in loc sa o transforme,asa cum era corect,intr-o martira!
Sa-ti fie rusine,Dinu Patriciu!
Nu stim sa ne pretuim valorile!
Decor:Romania,2011,octombrie,ziua 11(macar de era luna noiembrie,mai dadeam de munca conspirationistilor),Judecatoria Bucuresti.
Subiect:Simona Sensual.
Actori:Simona Sensual,militieni,procurori,avocati,judecatori,ziaristi,gura casca,etc.
Scenariu:Militienii zelosi dar prost pregatiti o hartuiesc pe Simona Sensual pe unde apuca,timp de un an de zile de la data cand senzuala Simona(pentru unii) a ramas fara permis, pentru o banala contraventie,repetata,de trecere pe culoarea rosie a semaforului.
Story:Aflam chiar din gura senzuala a Simonei ca e de fapt nevinovata si ca amenintarea cu puscaria de la 6 luni la 3 ani este facuta doar ca sa i se inchida gura si sa nu mai spuna adevarul despre revolutie,moartea lui JFK(John Fitzgerald Kennedy,fost presedinte american),asasinarea lui Che Guevara si a lui Napoleon in insula Sf Elena,prabusirea imperiului roman si nu in ultimul rand,fuga evreilor din Egipt.Mai mult decat atat,sensuala a adus argumentul suprem,daca mai era nevoie si anume:"...nu o data s-a intamplat ca politistii sa ma opreasca pentru ca sunt o femeie celebra"!!!!
Nu stim daca va fi happyend dar un lucru e cert,avem foarte putine valori si ne batem joc de ele!Parca vad ca maine,poimaine,Simona va fi obligata sa emigreze si ea,ca toate celelalte mezeluri ori salamuri,in cautarea unei binemeritate recunoasteri pe care tara de bastina nu intelege sa o ofere!
Sa vina protectia consumatorului,sa faca ordine in galantare!
luni, 10 octombrie 2011
Catalina Botezatu scrie a doua carte!
Specimen de sex incert,Botezatu a decis,la spa-ul "Maison Monica",sa scrie a doua sa carte!
"Maison Monica e refugiul nostru unde ne intalnim fie dimineata la o cafea fie noaptea tarziu....ma simt bine aici,e decorat exact pe stilul meu,exotic,cu mobilier thailandez,cu mirosuri speciale...,mai fac un masaj".....etc.
Deci,e clar,nu?Ne intalnim,ca fetele,intre noi,...asaaaa..
Si ca lucrurile sa fie dea dreptul precise,Botezatu isi va lansa cartea de ziua femeii!
Ce pot spune:Fato,scrie,scrie,tot va ramane ceva!!
duminică, 9 octombrie 2011
La ce e bun Bac-ul in Romania?
Kati Andronescu,fostul ministru PSD-ist al Educatiei,zisa si Abramburica,a propus,in urma vizionarii imnului de mai jos,ca absolventii de liceu ce nu au promovat examenul de Bac sa fie totusi acceptati in universitati!
Convingatori oameni,nu?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)













































