
















Locul unde pot abera in liniste,facandu-va,involuntar,si pe voi sa alunecati in imaginar...,intr-o lume in care viata ar trebui sa insemne si altceva decat o goana continua dupa resurse,..da,ar trebui sa mai insemne si goana dupa bere cu tequila!Daca tot cititi prostiile mele atunci sa va doara si capul!
Doi ministri din cabinetul Boc four,five,six,seven.......conducand tara in directia buna!
Fani patrioti,ascultand comandamentul instituit de catre patriotul national,Razvan Lucescu,inchizand ochii la acuzatiile nefondate aduse de catre detractorii vanzatori de tara,cum ca,la un moment dat Luxembourg ne conducea cu 1-0,fiind convinsi ca totul e o nascocire a unor ziaristi,dusmani al binelui national!
Romani
bucurosi ca am egalat campioana mondiala,Luxembourg,o artista a defensivei,vorba reputatului tehnician Razvan Lucescu!
In timp ce Razvan Lucescu ne tromboneste in privinta "sanselor intacte" si ne indeamna sa strangem randurile,noi strangem randurile si ii cantam de inima albastra,de deochi si mai ales,marsul,funebru pentru el,Lasaneeee,Lasaneee ....si suntem destul de seriosi cand spunem asta,in ciuda orei inaintate si a unei oarecare,dar nesemnicative,stari avansate de ebrietate!
Un alt fan al excelentului Razvan
Lucescu,aratandu-ne ca patriotismul bate orice si ca o gasca de fotbalisti bosnieci ,cu un antrenor ce nu a avut nenorocul sa aiba un tata celebru,ori gradinari luxemburghezi ,veniti direct de la slujba,nu ne pot face fata nici daca jucam cu un picior in ghips!
Veselie generala,am invins,sau luxemburghezii au infrant,dupa caz,....stim cu totii,au fost mai determinati,si-au
dorit mai mult o infrangere onorabila si au si obtinut-o! Cinste lor!
Dexter,un chirurg ce stie ce ii trebuie actualului selectioner,un implant de OO(va dati seama ca nu pot spune,scrie chiar 'oaie) din silicon sau macar o pereche de chiloti cu push up!
Fidel Castro,alaturi de un fidel admirator al sau,domnu' Gosser,pe numele sau de scena,scandalizati de lipsa de tactica si strategie a actualului selectioner,extraordinarul Razvan Lucescu,ei stiind foarte bine cum se motiveaza masele,si chiar si fotbalistii, in lupta,cu maceta si cu bere!
Tudor,un prieten,medic,ce era acuzat de niste confrati ca umbla mort pe strada,din cauza bauturii,si sfatuit ca e musai sa se lase,daca doreste sa mai apuce coliva altora,a decis,pe buna dreptate,sa mai asculte si alte pareri!De asta si publicam rezultatele cercetarilor unor medici englezi:
Studiu de caz!
Vodka+Gheata=afecteaza rinichii
Rom+Gheata=afecteaza ficatul
Whisky+Gheata=afecteaza inima
Gin+Gheata=afecteaza creierul
Deci,e clar,nenorocita aia de gheata ne distruge sanatatea!De aia Adi bea bere,sau,ma rog,incearca....